baczkowska galeria

WIOSKA INDIAŃSKA MC BIZON

A A A
 
ZAPRASZAMY NA ZWIEDZANIE WIOSKI INDIAŃSKIEJ Z PRZEWODNIKIEM.


NOCLEG W TIPI dowolny termin do uzgodnienia

URODZINY INDIAŃSKIE TERMIN DO UZGODNIENIA

GRUPY ZORGANIZOWANE PRZYJMUJEMY RÓWNIEŻ W TYGODNIU PO WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI TERMINU – zapraszamy przedszkola, półkolonie

OSOBY INDYWIDUALNE PRZYJMUJEMY W NIEDZIELĘ


ZAPRASZAMY DO NASZEJ WIOSKI INDIAŃSKIEJ MC BIZON w plener na piękną polanę z kolorowymi indiańskimi namiotami tipi. Przeniesiecie się u nas w czasie i przeżyjecie niezapomniane chwile w świecie marzeń z dzieciństwa. Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian? Teraz zarówno Wy dorośli jak i również Wasze dzieci mogą wejść do indiańskich namiotów tipi, pobawić się na indiańskim placu zabaw i zobaczyć jak na żywo wyglądało i wygląda nadal życie niektórych Indian. Nasza wioska jest wzorowana na oryginalnych wioskach indiańskich Indian Ameryki Północnej w dawnych czasach. Część Indian w Kanadzie i USA nadal żyje w taki sposób, ale większość z nich niestety żyje tak jak my w mieszkaniach, nie podtrzymując swoich rodzimych tradycji.
Historia losów czerwonoskórych jest zarówno piękna, barwna i niesamowita - jak i smutna. W wyniku kolonizacji białego człowieka w Ameryce wiele plemion indiańskich przestało istnieć lub zostały przepędzone i zamknięte do rezerwatów, w których żyją do dziś dnia. Ich bogata kultura pasjonuje nas i fascynuje. Chcemy się tą pasją z Wami podzielić :-)
Dzięki naszym znajomym i przyjaciołom Indianistom z PRPI (Polski Ruch Przyjaciół Indian), do Polski przyjeżdżają Indianie zapraszani zarówno z Ameryki jak i całego świata. Przekazują nam dużo ciekawych informacji o swoich losach i obecnej sytuacji w rezerwatach. Staramy się przekazywać Państwu te informacje jak najbardziej rzetelnie w miarę swojej wiedzy i umiejętności.
PRZYKŁADOWY PROGRAM POBYTU U NAS DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH : - 2 lub 3 godziny do wyboru SUPER MEGA program edukacyjno– rozrywkowy dostosowany zawsze indywidualnie do wieku odwiedzających: przedszkolaki, szkoły, stowarzyszenia, kluby, grupy integracyjne, parafie, od 1 do 120 lat :-))
– uroczyste powitanie, pokaz strojów i tańców
– malowanie twarzy dzieciom, ceremonia nadania imion indiańskich
– dzieci ubierają nasze stroje (koszulki indiańskie lub opaski z piórami)
- oprowadzanie po wiosce z przewodnikiem
– odwiedziny w wielkim Tipi Wodza
- oglądanie wyposażenia tipi, opowieści o życiu Indian
– prezentacja przedmiotów codziennego użytku, wyroby indiańskie
– prezentacja strojów indiańskich, muzeum indianistyczne
– prezentacja broni indiańskiej ( łuki, strzały, tamahawki itp.)
– prezentacja instrumentów muzycznych: bębny, grzechotki,mini koncert dla chętnych
– edukacja z zakresu znaczenia tańców i muzyki w życiu Indian
– nauka wspólnych tańców międzyplemiennych lub zabaw międzyplemiennych
– integracyjne gry i zabawy indiańskie, rywalizacje między plemienne między odwiedzającymi
- strzelanie z łuku
- plac zabaw: indiański połów ryb, równoważnia, rzuty do celu, indiański tor przeszkód, polowanie na bizona, wyścigi lisów
– sklepik indiański z pamiątkami (indiańskie magiczne pióra, czarodziejskie kamyki mocy, indiańskie kolczyki, naszyjniki, łapacze snów)

Wioska jest czynna od maja do października dla grup zorganizowanych po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu

Klientów indywidualnych i rodziny z dziećmi zapraszamy w każdą niedzielę na godz 15 00 wejście z przewodnikiem. Pobyt 2 godz.

POLECAMY URODZINY INDIAŃSKIE U NAS i imprezy plenerowe.

URODZINY INDIAŃSKIE: (również w tygodniu) Program urodzin j.w. Wyżywienie we własnym zakresie. Proponujemy także podczas urodzin wynajem naszego WIELKIEGO GRILLA. W cenie wynajmu grilla 1 osoba strażnik Ognia, który go obsługuje. Koniecznie prosimy zabrać z sobą papierowe tacki na kiełbaski i srebrne tacki do smażenia kiełbasek na ogniu. Czas trwania urodzin 2 godz lub 3 godz.

Grupy zorganizowane, przedszkola, szkoły, kluby seniora, urodziny, zapraszamy także w tygodniu po wcześniejszej rezerwacji terminu. Prowadzimy warsztaty i prelekcje dla szkół i przedszkoli na terenie naszego ośrodka. Dojeżdżamy również do innych miejscowości zabierając z sobą mini wioskę ;-)
ZAPROŚ NAS DO SIEBIE :-)


ZAPRASZAMY NA SESJE ZDJĘCIOWE W NASZEJ WIOSCE, WESELNE, SZKOLNE, PRZEDSZKOLNE, URODZINOWE, JUBILEUSZOWE, integracyjne imprezy firmowe u nas, również dla dorosłych, seniorów i młodzież, obsługujemy imprezy integracyjne, festyny, spotkania towarzyskie, jubileusze, wesela, urodziny

tel. 609 397 300, 603 873 198


JEŚLI AKURAT NIE ODBIERAMY TELEFONU - TO ZA CHWILKĘ ODDZWONIMY

ul. Polna 6
Karchowice

własnoręcznie wykonane stroje rekonstrukcyjne

własnoręcznie wykonane stroje rekonstrukcyjne