baczkowska galeria

WAHPE TO- BŁĘKITNE LIŚCIE

A A A
 
  • płyta pieśni indiańskie Lakota Rhapsody
    płyta pieśni indiańskie Lakota Rhapsody
  • płyta legendy indiańskie słuchowiska
    płyta legendy indiańskie słuchowiskaZespół muzyczny WAHPE - TO, czyli po polsku "Błękitne Liście"- białe kobiety śpiewające pieśni czerwonych ludzi.


Przedstawiam nasz aktualny skład: Ewa - Dobra Kobieta, Kasia - Biała Puma, Ola- Błękitna Sowa, Adam - Wilk, Wacek - Strażnik Ognia. Gramy na bębnach indiańskich, grzechotkach, fletach, śpiewamy oryginalne pieśni indiańskie plemienia Lakota.
Tematyką kultury i historii Indian interesujemy się od kilkunastu lat. Mieliśmy również przyjemność poznać prawdziwych Indian, rozmawiać z nimi i posłuchać opowieści o ich losach, historii i obecnej sytuacji.
Propagujemy Polski Ruch Przyjaciół Indian i spotkania skupiające sympatyków Indian oraz kultury indiańskiej. Jeździmy na festiwale tańców indiańskich i rękodzieła POW WOW i na Zloty Indianistów w Polsce i zagranicą. To co robimy sprawia nam dużą przyjemność. Dla nas nie jest to zabawa w Indian lecz głęboka pasja i chęć przekazywania rzetelnej wiedzy. W informacjach o Indianach i ich losach jest potocznie wiele przekłamań. Znane jest tylko tyle, ile pokazywały dawne filmy i westerny, a to niestety nie zawsze prawda, wręcz celowe zakłamanie. Organizujemy spotkania i prelekcje dotyczące kultury Indian, prawdy o ich losach i ich obecnej sytuacji.